Styl Skandynawski charakteryzuje się przytulnym, ciepłym wnętrzem pełnym prostoty i naturalnych jasnych form .

W salonie w stylu Skandynawskim nie zabraknie drewnianych mebli , beżowych  odcieni, bieli na ścianach  oraz eleganckich prostych często drewnianych dodatków.

Styl wywodzi się jak sama nazwa wskazuje od Skandynawów którzy do perfekcji opanowali zarówno kunszt projektowania mebli jak i aranżacji swoich domów.

Najpiękniejsze proste drewniane krzesła i stoły znajdziemy w pracowniach stolarskich wykonanych w Kopenhadze czy Sztokholmie. Wynika to z zamiłowania do estetycznych form ale również położenia geograficznego co za tym również idzie  warunków atmosferycznych. Skandynawowie wiele miesięcy w roku spędzają w swoich domach , które są dla nich oazą spokoju, dobrego designu , miejscem gdzie odpoczywają i czują się dobrze. Ich filozofia „ hygge – duńskie słowo oznaczające komfort, wygodę, przytulność, używane jako określenie osiągnięcia wewnętrznej równowagi, bezpieczeństwa i szczęścia przekłada się w dużej mierze również na projektowanie wnętrz.

Meble w stylu skandynawskim charakteryzują się surowym drewnianym wykończeniem. Na ścianach króluje złamana biel często przełamana beżowymi akcentami.

Sofy i fotele są  również bardzo proste w formie mają być  również wygodne i  przestronne. Często choć nie zawsze z drewnianym wykończeniem w postaci drewnianych nóżek.

Tkaniny  które pojawiają się na zasłonach, poduszkach, meblach są delikatne, przyjemne w różnych odcieniach kremu, bieli, beżu czy szarości.

Do najpopularniejszych  tkanin należą : len, bawełna oraz bardzo teraz modna tkanina francuska Boucle.

Tkanina  Boucle to tkanina z charakterystycznymi supełkami, które nadają jej miękką i puszystą fakturę. Supełki tworzą się na powierzchni tkaniny dzięki technice tkania, w której skręca się i łączy ze sobą różne nici przędzy. Tkanina Boucle jest zwykle wykonywana z naturalnych włókien, takich jak wełna, bawełna czy len, co daje jej nie tylko unikalny wygląd, ale również wysoką jakość. 

Dodatki które dopełniają przestrzeń takie jak ramki na zdjęcia, zegar, świeczniki też są bardzo proste w swoim designie , na ogół drewniane. Pasować też bedą drewniane lampy z beżowym lub białym wykończeniem nawiązują również do natury –  idealnie wpiszą się w takie wnętrze.