Minimalistyczne życie : mniej znaczy więcej!

Czym jest wnętrze w stylu minimalistycznym ?

Minimalizm oznacza po prostu: wyzwolenie . I refleksje nad tym, co najważniejsze, poza konsumpcją i kupowaniem. Koncepcje życiowe odnoszą się do wszystkich dziedzin życia i mają na celu stworzenie większego szczęścia i satysfakcji z mniej materialnych rzeczy. Minimalizm w życiu codziennym oznacza wyraźne kształty, powściągliwą kolorystykę, dużo przestrzeni i mało dekoracji. Utrzymywanie porządku poprzez regularne sprzątanie jest również koniecznością! Minimalizm to także sposób na życie w sposób bardziej zrównoważony!

Salon w stylu minimalistycznym

Minimalizm to nie tylko styl życia, ale raczej sposób na życie. Niemniej jednak ten trend jest najłatwiejszy do wdrożenia, zwłaszcza w zakresie wyposażenia wnętrz.

Salon Minimalistyczny salon nie musi być zimny i pusty. Wygoda jest tutaj słowem kluczowym! Niezbędne są dekoracyjne poduszki, pledy i przytulne tkaniny. W końcu nie należy tracić dobrego samopoczucia. Dodaj przytulne elementy do swojego wnętrza i stwórz przytulną atmosferę. Zwłaszcza świece nadają pomieszczeniu przytulny charakter. Ale pamiętaj też, że pojedyncze elementy stojące w pobliżu szybko wywołują niepokój. Stwórz strukturę i ułóż wybrane dodatki w jednym miejscu, na przykład na stoliku kawowym. Oznacza to, że wszystko wygląda znacznie schludniej i nadal ma duży wpływ.

Neutralne odcienie najlepiej sprawdzają się w minimalistycznym salonie. Nadają pomieszczeniu pewien spokój i wprowadzają naturę do wnętrza. Beżową kanapę doskonale uzupełniają kremowo-białe poduszki i stolik boczny z jasnego drewna. Nie powinno zabraknąć roślin i kwiatów. Obecnie lubimy łączyć kilka gałęzi lub gałązek z dużym wazonem o organicznym kształcie. Bo to właśnie ten trend kształtów nadaje salonowi tego czegoś i sprawia, że ​​zredukowana przestrzeń wydaje się harmonijna i kompletna.