Wygląd starych budynków fabrycznych Trend ten rozpoczął się w latach 40. XX wieku w Wielkiej Brytanii i USA: ludzie przenosili się do pustych budynków przemysłowych i fabrycznych i wykorzystywali je jako przestrzeń życiową Z czasem stał się również inspiracją do projektowania wnętrz.

Styl industrialny jest bardzo surowy i prosty.
Meble i dodatki w stylu industrialnym przypadną do gustu każdemu, kto ma serce do szczerych kształtów i rzeczy, które nie chcą być czymś więcej, niż się wydaje. Jeśli nie szukasz wzorów, ciepłych tekstylnych powierzchni i wygody w salonie, styl industrialny będzie prawdopodobnie właściwym wyborem dla Ciebie.

Styl industrialny w salonie jest dość chłodny ,prosty i autentyczny. Prosty i wygodny to połączenie kilku starych części, które kiedyś były używane w warsztacie. Elementy te dodają charakteru właśnie dzięki oznakom zużycia i można je łatwo łączyć z funkcjonalnymi, nowymi meblami i akcesoriami. Ładne również: geometryczne wzory na tekstyliach i nadruki, które sprawiają, że styl industrialny jest wygodny w salonie. Dzięki nowym lampom, stołkom i elementom dekoracyjnym w industrialnym stylu można w ciekawy sposób przerwać bardziej wystawne stylizacje.

Jak wprowadzić urok fabryki do swojego domu za pomocą indywidualnych akcesoriów, mebli, oświetlenia i odrobiny kreatywności? Kilka pomysłów:

  • Oryginalne lampy przemysłowe i modele retro. Jeśli już dziś chcesz udekorować swój dom lampą przemysłową, możesz ją kupić nową lub używaną. Modele retro mają taki sam wygląd jak prawdziwe lampy fabryczne, ale są fabrycznie przeznaczone do użytku domowego. Nie są aż tak ciężkie i mają wspólne, standardowe gniazda do lamp. Aby pasowały do ​​wielu stylów życia, lampy są dostępne w różnych kolorach i materiałach.
  • Gołe żarówki, stal i plakaty z typografią nawiązują do estetyki warsztatu, wnoszą loftowy charakter do (dużego) salonu i chłodny industrialny styl do mieszkania. Magicznym składnikiem jest ich surowy, industrialny charakter, który można idealnie połączyć z tekstyliami i drewnem, co z kolei nadaje im przytulności.
  • Metal i drewno, solidna żelazna rama, na której leżała duża, solidna drewniana płyta – tak wyglądały stoły warsztatowe używane do produkcji najróżniejszych rzeczy w niezliczonych fabrykach Starego i Nowego Świata. Zainspirowani surowym urokiem fabryki, współcześni projektanci stworzyli ciekawe meble z drewna i metalu, które zachwycają nawet wybrednych estetów. To, czy wolisz surowe żelazo, malowaną na czarno stal rurową, czy stal nierdzewną o wysokim połysku, zależy wyłącznie od Ciebie. Cechą wspólną wszystkich kreacji jest minimalistyczny design, który skupia się wyłącznie na funkcjonalności i może wyglądać zaskakująco elegancko.
  • Cegła i beton , jest coś cudownie purystycznego w odsłoniętych ceglanych ścianach lub szorstkich betonowych nie otynkowanych ścianach.