Jest to mieszanka marynistycznego stylu wschodniego wybrzeża Ameryki, znanego jako Coastal Living, oraz ekstrawaganckiej szkoły nowojorskiej, która łączy w sobie zgiełk miasta ze spokojem morza.

Styl Hamptons łączy w sobie proste kształty i jasne detale. Charakteryzuje się wysokiej jakości materiałami i prostymi liniami .

Kolory dominujące : błękit, beż i dużo bieli
Każdy, kto kiedykolwiek był w Hamptons lub zna je z filmów i telewizji, prawdopodobnie jako pierwszy zobaczy bielone, niezwykle zadbane wille na plaży, tak typowe dla nadmorskiego życia.

Biel jest popularna nie tylko na zewnątrz, ale także we wnętrzach. Stanowi centralny punkt tego stylu projektowania wnętrz. Oprócz bieli, bardzo popularnym kolorem jest także beż, dlatego meble, ściany i dekoracje utrzymane są przeważnie w jasnych, naturalnych barwach. W stylu Hampton często można spotkać także pastelową zieleń lub błękit. Jako kontrast bardziej intensywny kolorystycznie charakterystyczne są naturalne odcienie, takie jak szarość, brąz i piasek, a nawet ciemnoniebieski, co bardzo dobrze podkreśla marynistyczny wygląd.

Morski wygląd: szlachetne i naturalne materiały
Centralnym elementem stylu Hampton jest bliskość natury, co szczególnie odzwierciedla się w doborze materiałów. Dużą popularnością cieszą się jasne i białe meble drewniane . Najlepiej wykonane z wysokiej jakości litego drewna. Ale rattan jest również często używany w tym stylu życia. Na przykład wiklinowe krzesła czy stoły i inne meble z elementami rattanowymi nie tylko często można spotkać na tarasach.

Jeśli chodzi o tkaniny, nacisk położony jest również na materiały naturalne. Grube płótno, bawełna i len są typowe dla życia na wybrzeżu i zapewniają wygodę. Dużą popularnością cieszą się jasne lniane pokrowce na sofy, a także wiele poduszek wykonanych z wysokiej jakości tkanin, dzięki którym wypoczynek na kanapie lub fotelu będzie wyjątkowo wygodny.