Co definiuje styl angielskiego wiejskiego domu?
Spacery po kwitnących łąkach, zakupy na targu w następnej wiosce rybackiej i gdy za oknem zaczyna padać, wypicie herbaty w salonie , to idylla brytyjskiego życia na wsi. Dzięki angielskim meblom możesz wprowadzić przytulną atmosferę do swojego domu i zapewnić sobie wygodę.

Jaki jest angielski styl projektowania wnętrz?
Angielski styl country house łączy pozorne przeciwieństwa: elegancki i przytulny jednocześnie, rustykalny i luksusowy, prosty i wyszukany, klasyczny i nowoczesny, pełen wzorów, a jednocześnie symetryczny. W salonie w stylu angielskim udaje się sprawić, że kolorowe meble, przedmioty dekoracyjne i kolory wyglądają na zadbane i kultywowane.

Integralną częścią angielskiego wnętrza jest romantyczny akcent z XIX wieku. Widać to w płynnych kształtach i dekoracjach mebli, naturalnych motywach, zwłaszcza kwiatach wszelkich kształtów i rozmiarów oraz wszelkiego rodzaju dekoracjach.
Często w pomieszczeniu znajduje się element centralny, taki jak kominek lub obszerna sofa, wokół których rozmieszczone są wszystkie pozostałe meble.

Uderzające jest także obfite wykorzystanie wzorów na poduszkach, kocach i tapicerce, tapetach, zasłonach i dywanach. Kratka i elementy kwiatowe, paisley, paski i wzory barokowe. Tkaniny i materiały można również mieszać kolorowo. Od skóry po aksamit, wszystko można znaleźć w pomieszczeniu w stylu brytyjskim, tworząc cudownie niepowtarzalną atmosferę.

Co często można spotkać w angielskich salonach?
Niezależnie od tego, jak indywidualna jest kompozycja mebli i wzorów, istnieje kilka klasyków charakterystycznych dla mebli angielskich. Najważniejszym elementem jest sofa Chesterfield, która jest tradycyjnie wykonana ze skóry i zapinana na guziki w romby – dostępna również jako fotel. Do niego mierzone są pozostałe meble. Muszą być masywne i miękkie, idealnie stare lub antykwaryczne i wykonane z ciemnego drewna. Wysokie, sięgające sufitu półki na książki oferują również mnóstwo miejsca na stare książki, wazony i bibeloty. Ściany ozdobione są nie tylko wspaniałymi tapetami, ale także galeriami obrazów składającymi się z ciężkich i zachwycających ram.